Probleme cu pcul


  1. #1
    Gamer Chaza's Avatar Chaza reprezinta o cantitate neglijabila
    Data de inscriere
    07-09-2007
    Sex
    M
    Mesaje
    159
    Mesaje bazar
    414
    Putere Reputatie
    34
    Reputatie
    10
    Puncte CF
    0.0
    Usergroups:

    Question Probleme cu pcul

    Re everyone am o problema la pc care cred ca se datoreaza placii grafice... am vrut sa o curat si cred ca am lovito cumva
    si de atunci tot mi se blocheaza pcu cand intru in orice joc sau chiar si in windows cateodata ...am incercat sa reinstalez ca am crezut ca o fi vreun virus ceva si tot degeaba...acuma ma gandesc k s-ar putea sa fie o problema cu ventilatoru de la ea ...daca are cineva vreo idee spuneti si mie plz sau daca a avut cineva problema asta ( ati radeon 9550 pro 256mb/128 biti) daca nu o repar pana luni o duc la un sediu ceva

  2. #2
    liberlaelice Papi_Eib's Avatar Papi_Eib este placut de toti Papi_Eib este placut de toti Papi_Eib este placut de toti
    Data de inscriere
    30-04-2006
    Locaţie
    Brazda
    Varsta
    41
    Sex
    M
    Mesaje
    3,732
    Mesaje bazar
    28
    Putere Reputatie
    55
    Reputatie
    238
    Puncte CF
    39.0
    Usergroups:
    Citat Mesaj iniţiat de Chaza Vezi mesajele
    Re everyone am o problema la pc care cred ca se datoreaza placii grafice... am vrut sa o curat si cred ca am lovito cumva
    si de atunci tot mi se blocheaza pcu cand intru in orice joc sau chiar si in windows cateodata ...am incercat sa reinstalez ca am crezut ca o fi vreun virus ceva si tot degeaba...acuma ma gandesc k s-ar putea sa fie o problema cu ventilatoru de la ea ...daca are cineva vreo idee spuneti si mie plz sau daca a avut cineva problema asta ( ati radeon 9550 pro 256mb/128 biti) daca nu o repar pana luni o duc la un sediu ceva
    se invarte ventilatoru? face zgomot ciudat?
    daca pui mana pe radiator se incinge mai mult ca deobicei?
    Nu tot ce zboara... se mananca. Liber la Elice Suporter U
    Libertatea îţi îngăduie multe. Să faci biluţe de muci, să devii emo, să te băşeşti, să intri în curu’ gol pe terenul de fotbal, să faci petiţii sau să fii tâmpit. Fiecare o ia cum vrea şi cum poate.


    Ai probleme cu PC-ul: YM/Skype Papi_eib si vedem cum le rezolvam
    Vrei mai putine reclame? Inregistreaza-te sau logheaza-te

  3. #3
    Gamer Chaza's Avatar Chaza reprezinta o cantitate neglijabila
    Data de inscriere
    07-09-2007
    Sex
    M
    Mesaje
    159
    Mesaje bazar
    414
    Putere Reputatie
    34
    Reputatie
    10
    Puncte CF
    0.0
    Usergroups:
    se auzea un zgomot ciudat cand aprindeam calculatoru dupa care se oprea...l-am curatit putin si acum nu se mai aude dar tot se blocheaza shi...ventilatoru se invarte si cu temperatura nush ce sa iti zic am speedfan si zice in felu urmator : ambient:35*C
    Remote1: 70*C Remote2: 1 HD0-43*C Tem1-22*C
    Last edited by Chaza; 27-10-2007 at 17:41. Motiv: am curatit si cooleru de la procesor si tot se blocheaza

  4. #4
    Participant Curse ghizda2005's Avatar ghizda2005 reprezinta o cantitate neglijabila
    Data de inscriere
    04-04-2006
    Sex
    M
    Mesaje
    366
    Mesaje bazar
    575
    Putere Reputatie
    38
    Reputatie
    12
    Puncte CF
    23.0
    Usergroups:
    Imi facea si mie asa si am crezut k e tot de la placa video...Am avut un ati radeon 9250 park si mi se bloca knd intra in windows si km in toate jocurile..Si m-am apucat sa il desfac tot pana am ramas decat cu plak de baza in unitate..Am luat vata si spirt si am sters fff finutz placa d baza video ramii tot....Si acum nu mai am probleme cu el.aaaaaaaaa. si am bagat si aspiratorul in el

  5. #5
    0-day Member biju15 reprezinta o cantitate neglijabila
    Data de inscriere
    19-01-2009
    Varsta
    32
    Sex
    M
    Mesaje
    6
    Mesaje bazar
    57
    Putere Reputatie
    31
    Reputatie
    10
    Puncte CF
    0.0
    Citat Mesaj iniţiat de Chaza Vezi mesajele
    se auzea un zgomot ciudat cand aprindeam calculatoru dupa care se oprea...l-am curatit putin si acum nu se mai aude dar tot se blocheaza shi...ventilatoru se invarte si cu temperatura nush ce sa iti zic am speedfan si zice in felu urmator : ambient:35*C
    Remote1: 70*C Remote2: 1 HD0-43*C Tem1-22*C
    am avut si eu acceasi problema da numai in jocuri .. am curatato si nu am mai instalat dupa cd softu ei am luat dupa net ATI catalyst sau ceva de genu . am tot ATI 9550 . bafta
    Vrei mai putine reclame? Inregistreaza-te sau logheaza-te

Google+

Cautati logo-ul CraiovaForum?

Iata cateva variante: