Volei: Succes de trei puncte pentru campioni (Foto)

9.079
2
1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 SteleVoteaza

SCMU Craiova s-a impus în trei seturi cu Banatul Caransebeș, într-un joc din etapa a șasea a Diviziei A1 la volei masculin.

Gazele meciului disputat în Sala Polivalentă au controlat cap – coadă setul inaugural, pe care l-au câștigat la 20. Echipa din Carasebeș a avut avantaj spre finalul setului secund, scor 21-18, moment în care Dănuț Pascu a cerut time-out, iar voleibaliștii din Bănie au întors soarta setului și s-au impus la 23. La fel de echilibrat a fost și setul al treilea. Craiova a condus cu 8-6 la primul time – out tehnic, apoi la următoarea pauză oaspeții au întors scorul și aveau avantaj, 16-15. Ca și în setul secund, campionii au revenit și au închis partida după 25-23.

Grație acestui succes, SCMU Craiova a acumulat 12 puncte în clasamentul Diviziei A1, iar în etapa următoare va juca în deplasare, cu Tricolorul LMV Ploiești.