GP a luat Cupa Speranței(vezi galerie foto)

694
0
1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 SteleVoteaza

Cea de-a doua ediție a Cupei Speranței s-a disputat duminică în sala Voința si a adunat la start 9 echipe la categoria de vîrstă 2001, împărțite în trrei grupe: GP Craiova, CS Dinamyk și Școala de Fotbal”Costică Donose” – grupa A, Oltenia Junior Craiova, Inter Junior Craiova, Progresul Segarcea – grupa B, Junior Craiova, Știinta Craiova și Fortuna Craiova – grupa C. Turneul a fost cîștigat de GP Craiova care a învins ăn finală cu
7-1 pe CS Dinamyk. Locul trei a fost adjudecat de Știința Craiova, antrenată de Petre Petculescu învingătoare cu 8-1 în fața celor de la Progresul Segarcea, grupare pregătită de Florin Ispas. Organizatorii AJF Dolj și DSJ Dolj au acordat premii doar primelor patru clasate, iar cîțiva jucători cum ar fi portarul Andrei Turcu de la CS Dinamyk, Andrei David(GP Craiova)și Marian Mischie(Progresul Segarcea) au ieșit în evidență prin prestația lor.