Pandurii a provocat prima înfrângere ca antrenor a lui Niculescu

722
0
1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 SteleVoteaza

Gorjenii au oprit seria de invincibilitate a Universităţii Cluj sub conducerea lui Claudiu Niculescu, impunându-se cu 1-0 prin reuşita lui Voiculeţ.

Elevii lui Grigoraş au controlat prima repriză, fără a-şi concretiza însă dominarea pe tabelă. Clujenii au ripostat prin Grozav în final, care a lovit bara cu o reluare din unghi. În startul părţii secunde, Tony a ratat incredibil din 3 metri, în timp ce Al. Grigoraş şi Voiculeţ au irosit şanse importante. Singurul gol al întâlnirii de pe „Cluj Arena” a fost marcat în minutul 77 de acelaşi Voiculeţ. Mijlocaşul gorjenilor l-a învins pe Bornescu printr-un şut plasat din interiorul careului, după o acţiune a oaspeţilor în banda stângă. Pandurii a acumulat cu această victorie 42 de puncte şi şi-a asigurat un sfârşit de sezon liniştit.

sursa: jurnalulolteniei.ro