Pandurii, eşec nemeritat cu Vasluiul

516
0
1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 SteleVoteaza

Elevii lui Grigoraş au pierdut, scor 1-2 cu moldovenii, iar aceştia din urmă au urcat, cel puţin temporar, pe prima poziţie în Liga I.

S-a încheiat partida cu victoria Vasluiului.

Minutul 89: Al. Vlad nu nimereşte cadrul porţii dintr-o poziţie favorabilă, trimiţând mult peste.

Minutul 87: Nistor trage puţin pe lângă poarta lui Borjan.

Minutul 85: Gol Vaslui. Papp înscrie cu o lovitură de cap din 4 metri după o deviere a lui Temwanjera.

Minutul 84: Schimbare la Pandurii. Batin l-a înlocuit pe Maxim.

Minutul 83: M. Constantin este eliminat după ce l-a faultat pe Al. Grigoraş din postura de ultimul fundaş.

Minutul 82: Schimbare la Vaslui. Adailton i-a luat locul lui Bello.

Minutul 81: Voiculeţ trage periculos, dar Papp se aruncă în faţa mingii şi o deviază în corner.

Minutul 76: Gol Vaslui. Wesley transformă lejer penaltiul.

Minutul 75: Jucătorii gazdă revin pe teren după mai multe discuţii cu stafful tehnic.

Minutul 71: Penalti acordat foarte uşor oaspeţilor de către Robert Dumitru după o cădere a lui Bello. Gorjenii vor să iasă de pe teren.

Minutul 68: Schimbare la Pandurii. Al. Grigoraş l-a înlocuit pe Lemnaru.

Minutul 62: Vasluiul atacă steril, fără a periclita poarta lui Mingote.

Minutul 57: Schimbare la Vaslui. Nicuşor Stanciu intră în locul lui R. Costin.

Minutul 51: Al. Vlad reia cu capul peste poartă după o prelungire a lui Lemnaru.

Minutul 46: Schimbare la Pandurii. A ieşit I. Rada, a intrat Cardoso

Minutul 46: Schimbare la Vaslui. N’Doye l-a înlocuit la pauză pe Anderson.

A început repriza secundă.

S-a încheiat prima repriză. Pandurii – FC Vaslui 1-0

Minutul 45: Ocazie mare pentru Vaslui. Papp reia spectaculos din şase metri, iar Mingote are un reflex excelent.

Minutul 42: Lemnaru încearcă o reluare din foarfecă, fără a pune în pericol poarta oaspeţilor.

Minutul 32: Al. Vlad centrează bine pentru Maxim, care reia imprecis din interiorul careului.

Minutul 21: Goool Pandurii. Voiculeţ îi ia faţa lui Yerro Bello şi înscrie cu o lovitură cu capul din plonjon.

Minutul 19: Wesley a reluat din marginea careului pe lângă bară după o ieşire precipitată a lui Mingote.

Minutul 17: Jocul este unul deschis, dar fără a se înregistra ocazii de poartă.

Minutul 10: Voiculeţ finalizează cu şut o acţiune a gorjenilor, însă Borjan reţine fără probleme.

Minutul 5: Temwanjera expediază, din colţul careului, primul şut spre poartă

A început partida.

Gorjenii vin după o înfrângere în deplasare, la Galaţi, scor 1-2, în timp ce Vasluiul a spulberat Gaz Metan Mediaş cu 4-0. Oaspeţii au nevoie de o victorie pentru a mai rămâne în cursa pentru titlu, orice alt rezultat urmând a-i scoate din calcule.

Pandurii: Mingote – Unguruşan, Viera, I. Rada, Al. Vlad – Voiculeţ, Pintilii, Nistor – Maxim, Lemnaru, C. Cristea

Vaslui: Borjan – Milanov, Papp, M. Constantin, Paito – Anderson, R. Costin – Bello, Wesley, Sânmărtean – Temwanjera.