251
0
DISTRIBUIȚI
1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 SteleVoteaza

Elevii lui Marian Bondrea au pierdut meciul de verificare cu echipa lui Totti, scor 0-2.

Partida s-a desfăşurat în Italia, la Riscone di Brunico, în apropiere de cantonamentul capitolinilor. În faţa unui adversar sonor, care şi-a respectat promisiunea şi a utilizat jucătorii de bază, severinenii au rezistat aproape o repriză. Burdisso a deschis scorul în minutul 43, iar Nico Lopez a stabilit rezultatul final al meciului încă din minutul 65. La ultimul test înaintea debutului în Liga I, echipa de la malul Dunării a avut o evoluţie acceptabilă, având în vedere diferenţa netă de valoare dintre componenţii celor două tabere.

AS Roma: Lobonţ – Rosi, Burdisso, Heinze, Taddei – Pizarro, Florenzi, Pjanic – Lamela, Totti (36′ Bojan), Osvaldo
Au mai intrat: Stekelenburg, Svedkauskas, José Angel, Marquinho, Perrotta, Verre, Simplicio, Lucca, Nico Lopez, Okaka, Borriello

CS Turnu Severin: Şteţca – Marinescu, Mitic, Bălău, Ologu – Pătraşcu, Moutinho, Olah – Jawad, Zaharia, Vancea
Au mai intrat: Dandea, Ninu, Golic, Bălace, Giurgiu, Buleică, Kosic, Stan, Gârlescu, Dragalina, Stoica, Joel