Liga a III-a: CS Apa, eşec total

431
0
1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 SteleVoteaza

Craiovenii au pierdut cu 5-1 pe terenul echipei Milenium Giarmata, în etapa a IV-a a celui de-al treilea eşalon.

Gruparea din Bănie a înregistrat vineri a patra înfrângere din tot atâtea partide disputate. Noutatea o reprezintă faptul că oltenii au reuşit să înscrie primul gol în Liga a III-a, după 270 de minute de ineficacitate. Băia a marcat pentru singura reprezentantă a Craiovei în primele trei eşaloane, acesta deschizând scorul în startul întâlnirii. Bănăţenii şi-au revenit însă şi au preluat rapid conducerea pe tabelă, intrând cu 2-1 la vestiare. Formaţia gazdă a mai înscris de trei ori în repriza secundă şi şi-a asigurat o victorie confortabilă cu 5-1, în timp ce pentru CS Apa urmează o perioadă critică. Clubul riscă să nu-şi mai poată continua activitatea din cauza problemelor financiare, din ce în ce mai apăsătoare.