Sport / Severinul rămâne fără succes în Liga I după 9 etape

270
0
1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 SteleVoteaza

Echipa de la malul Dunării a înregistrat o nouă remiză pe teren propriu, 1-1, cu Oţelul Galaţi.

La al doilea meci cu Nicolo Napoli pe bancă, mehedinţenii au dominat începutul de partidă, dar s-au trezit conduşi în minutul 20. Băjenaru a centrat de pe stânga pentru Punosevac, care, liber în careu, l-a executat pe Marinescu din şase metri. Gazdele au reuşit să restabilească egalitatea chiar înainte de intrarea la vestiare, după o perioadă de joc mai slabă. În minutul 44, Joel Thmoas a trimis puternic din interiorul careului şi l-a învins pe goalkeeperul moldovenilor. Partea secundă a adus oportunităţi de a se desprinde pentru ambele tabere, dar în final tabela a rămas 1-1, spre decepţia oltenilor, care rămân cu doar patru puncte după nouă runde. „Nu avem ce să reproşăm echipei, băieţii au încercat. Echipa simte presiunea, există un blocaj. La nivel de atitudine, însă, nu putem reproşa nimic. Va veni şi victoria, cu un joc chiar mai frumos. Sper să spargem gheaţa miercuri, în meciul de Cupă, cu CS Mioveni, şi apoi să mergem să facem un rezultat foarte bun la Iaşi, cu una dintre contracandidatele la retrogradare”, a declarat Jerry Gane la capătul disputei cu Oţelul.