6
DISTRIBUIȚI
1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 SteleVoteaza

Formațiile de handbal feminin și baschet masculin au obținut două rezultate importante ieri, în Sala Polivalentă.

SCM Craiova a obținut un punct din meciul cu U Jolidon Cluj, după ce la pauză scorul era 13-11 pentru elevele lui Bogdan Burcea. Cea mai bună marcatoare a noastră a fost Mihaela Briscan, cu 6 reușite, în timp ce în tabăra oaspeților s-a evidențiat Ani Senocico, care a înscris de șapte ori.

În cel de-al doilea meci de astăzi, SCM U Craiova s-a impus la scor în fata celor de la Timba Timișoara, 87-75, după o repriză mai slabă a echipei gazdă. Cei mai buni jucători au fost Djurasovic cu 21 de puncte pentru SCM U Craiova, respectiv Brown cu 24 de puncte pentru Timba Timișoara.

Cei peste 3700 de spectatori au avut o contribuție importantă în obținerea acestor două victorii, ambele echipe începând nu tocmai bine meciurile, însă terminându-le cu un scor foarte bun.

Poze de la meciul  SCM U Craiova – U Jolidon Cluj 24-24

Poze de la meciul de baschet  SCM U Craiova – Timba Timișoara scor 87-75