CSM Craiova: Aur şi argint la Balcaniada de Cros din Serbia

886
1
1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 Stele(2 voturi, media: 5,00)

Rezultate foarte bune pentru sportivii de la CSM Craiova, la Balcaniada de Cros din Serbia, desfăşurată în data de 9 martie 2013. . Aceştia au câştigat patru medalii, dintre care două de aur şi două de argint.

Astfel, Marius Ionescu a obţinut locul I, la categoria Seniori – individual şi locul al II-lea pe echipe;

Andrei Stefana a ocupat locul II, la seniori echipe, şi este sportivul care a făcut diferenţa dintre România şi Serbia în momentul când cele doua echipe au fost la egalitate de puncte.

De asemenea, Andreea Ghiţă, de la echipa de tineret, a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului, obţinând locul I.