898
2
1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 SteleVoteaza

În fața a peste 5 000 de spectatori care au umplut până la refuz Sala Polivalentă din Craiova, SCM Craiova și Oltchim Rm. Vâlcea au oferit un meci foarte spectaculos într-o restanță din Liga Națională.

Prima repriză a fost sub semnul echilibrului, ambele echipe s-au aflat la conducerea partidei, 3-6, respectiv 9-7, pentru ca prima parte a meciului să se încheie la egalitate 10-10.

Din păcate, pentru tinerele handbaliste craiovene, după pauză, ”galacticele” de la Vâlcea au pus stăpânire pe jos și s-au desprins în doar trei minute la 10-14. Jocul a continuat în nota de dominare a vâlcencelor, iar victoria a venit firesc pentru oaspete. La finalul întâlnirii ambele echipe au fost aplaudate la scenă deschisă, iar jucătoarele i-au răsplătit cu turul sălii.

Mai trebuie menționat faptul că meciul a început cu 30 minute întârzire pentru mai multe jucătoare de la Oltchim aveau viza medicală expirată și a fost nevoie de o adeverință provizorie pentru ca meciul să poată să înceapă.