Victorie pentru FC Universitatea Craiova în primul meci din Cupă

3.978
5
1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 Stele(6 voturi, media: 4,00)

SCM Pitesti a fost înfrântă de FC U Craiova, în prelungiri, cu scorul de 1-2, 0-0 la pauză, 0-0 după 90 de minute de joc.

Golul a venit abia în minutul 96 de la Vasile Gheorghe, care a deschis scorul pentru FC U. După numai un minut, Dulcea de la SCM Piteşti a înscris golul egalizator, după ce a scăpat singur cu Hotoboc, executându-l cu un şut în colţul lung, scor 1-1.

Golul victoriei pentru FC Universitatea Craiova a venit în minutul 113, după o lovitură de la 11 m transformată de Frăsineanu.