*
Echipa de fotbal a IPJ Dolj, la data de 2 aprilie a.c. a câştigat locul I la Turneul memorial de mini fotbal “Glavinic Radomir 2011”, organizat în localitatea Boljevac, Serbia de către Asociaţia Internaţională a Poliţiştilor – Regiunea Zajecar, Serbia. Poliţistul Glavinic Radomir a decedat în anul 1993 în timp ce se afla într-o misiune, în Bosnia.
Acest turneu se organizează anual şi a fost la cea de-a cincia ediţie, aceasta însă fiind prima la care au participat şi poliţişti din alte ţări. La celelalte ediţii au concurat numai echipe de poliţişti ai Direcţiei Regionale de Poliţie Zajecar. Şeful Poliţiei Oraşului Boljevac şi primarul acestei localităţi au fost persoanele care au oficiat deschiderea competiţiei.
Alături de echipa IPJ Dolj a fost prezentă şi echipa Direcţiei Regionale de Poliţie Vidin, Bulgaria, care a ocupat locul al doilea. Astfel, la competiţii au participat 8 echipe formate din poliţişti din România, Bulgaria şi Serbia, împărţite în două grupe.
Câştigătoarele din cele două grupe au concurat în final pentru primele locuri ale clasamentului. Grupele au fost formate din 6 jucători, care au jucat pe parcursul a două reprize a câte 10 minute.
Echipa IPJ Dolj a fost însoţită din partea conducerii de către comisar şef de poliţie Liviu Ţiulescu, fiind formată din următorii jucători: