1. Spune-ne cateva lucruri despre tine.
Am 24 de ani şi sunt dintr-un oraş din Florida de sud numit Boca Raton. Am absolvit Universitatea Florida Gulf Coast într-o şcoală de liga întâi. Sunt licenţiat în management sportiv. Am un frate mai mic pe nume Colby Wohlleb care are 20 de ani şi care joacă baschet la colegiu şi mama locuieşte în Fort Myers Florida unde am urmat cursurile la universitate.

2. De ce ai ales sa joci in Romania?
Am ales sa joc in Romania pentru ca echipa Craiovei mi-a oferit marea sansa de a juca cu o echipa de baieti extraordinari

3. La ce alte echipe ai mai jucat?
Am jucat anul trecut in Brasov si in primul meu an in LEB in Girona, Spania…acesta este al treilea meu an

4.Ce iti place la baschetul european in comparatie cu cel american?
Imi place cum mingea este pasata foare rapid si de asemenea entuziasmul fanilor de la meciuri cu trompete, tobe, etc

5. Ai mai jucat si alte sporturi? Si in final, de ce ai ales baschetul?
Am jucat baseball in copilarie dar imi placea doar sa ma antrenez pentru ca nimic nu se intampla practice in timpul jocului….dar managerul sportiv nu ma lasa sa joc baschet pentru ca sansele de a ma accidenta erau prea mari si nu vroia sa ratez alte sanse in sport

6. Daca ai fi milionar , ce ti-ar placea sa faci?
As construi un centru sportiv pentru ca atletii sa se antreneze si l-as face pe fratele meu mai mic co-propietar. Apoi as initia o campanie de caritate pentru Haiti si as dona 100.000 USD pentru inceput.

9. Ai vizitat o multime de locuri cand jucai baschet. Ce alte tari ai vrea sa vizitezi?
Alte locuri pe care as vrea sa le mai vizitez ar fi 1. Australia, 2. Japonia si 3. Franta

10. Ai invatat putin romaneste, consideri ca limba romana este dificila?
Da, mi se pare destul de dificil pentru ca pronuntia este foarte grea, de exemplu mie normal mi s-ar parea ca "foarte bine" sa fie pronuntat ca "fuerte bine” si am multe alte exemple...este o limba dificila dar incerc sa invat mai mult in fiecare zi.

11. iti place la Romania?
Fanii nostri, micii, imi place foarte mult parcul Romanescu, prazul, perioada de toamna (frunzele copacilor din Florida nu-si schimba culoarea si nu cad) si muntii

12. Ce crezi ca o sa faci dupa ce o sa te opresti sa mai joci baschet?
O sa antrenez sau o sa fiu manager sportiv pentru o scoala.

13. In final, spune-ne cateva cuvinte pentru fanii tai din Craiova.
Apreciez foarte mult ca ne sustineti la meciuri. Si daca vreodata ma vedeti ,sa nu va fie frica sa imi ziceti „Buna”, pentru ca imi place sa cunosc persoane noi. Progresam din ce in ce mai mult cu fiecare meci si speram sa va vedem Miercuri cand jucam cu Oradea.

Interviu luat si tradus de Ciobanu Cristina.
www.CraiovaBasket.org