Primele rezultate parţiale ale alegerilor locale / PSD a câştigat primăriile Caracal...

Primele rezultate parţiale ale alegerilor locale / PSD a câştigat primăriile Caracal Corabia şi Drăgăneşti-Olt

668
0
DISTRIBUIȚI
1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 SteleVoteaza

Slatina
Secţia 10
Darius Vâlcov (USL) 602 voturi
Laurenţiu Moisiu (PP-DD) 108 voturi
Emil Albotă (UNPR) 77 voturi
Radu Ioniţă (PDL) 32 voturi
Marian Anghel (UPSC) 23
Doru Mitrache (Partidul Verde) 18 voturi
Valeriu Matei 15 voturi
Marin Postolache (PRM) 14 voturi
Niculae Oprănescu 13 voturi
Gheorghe Stoica (PP-Legea Cojocaru) 6 voturi
Gabriel Diaconu 4 voturi

 

Secţia 42
Darius Vâlcov (USL) 447
Laurenţiu Moisiu (PP-DD) 112
Emil Albotă (UNPR) 79
Marin Postolache (PRM) 43
Radu Ioniţă (PDL) 23
Doru Mitrache (Partidul Verde) 17
Gabriel Diaconu 11
Marian Anghel (UPSC) 8
Gheorghe Stoica (PP-Legea Cojocaru) 6
Valeriu Matei 3
Niculae Oprănescu 2

 

Secţia 41

Darius Vâlcov (USL) 561

Emil Albotă (UNPR) 87

Laurenţiu Moisiu (PP-DD) 72
Radu Ioniţă (PDL) 21

Marin Postolache (PRM) 12
Marian Anghel (UPSC) 5
Doru Mitrache (Partidul Verde) 4

Gheorghe Stoica (PP-Legea Cojocaru) 3
Gabriel Diaconu 0
Valeriu Matei 0
Niculae Oprănescu 0

 

Balş

Secţia 5

Mădălin Teodosescu (USL PNL) 465
Gheorghe Ştefan (PDL) 286

Robert Rotea (UNPR) 30
Gabriel Teodor Vâlceloiu (PP-DD) 28
Aurelian Pârşe (PRM) 8

 

Secţia 8

Mădălin Teodosescu (USL PNL) 566
Gheorghe Ştefan (PDL) 226

Gabriel Teodor Vâlceloiu (PP-DD) 36

Robert Rotea (UNPR) 32
Aurelian Pârşe (PRM) 7

 

Secţia 9

Mădălin Teodosescu (USL PNL) 606
Gheorghe Ştefan (PDL) 213

Gabriel Teodor Vâlceloiu (PP-DD) 48

Robert Rotea (UNPR) 28
Aurelian Pârşe (PRM) 6

Secţia 11
Mădălin Teodosescu (USL PNL) 324
Gheorghe Ştefan (PDL) 167
Gabriel Teodor Vâlceloiu (PP-DD) 34
Robert Rotea (UNPR) 22
Aurelian Pârşe (PRM) 7

 

Secţia 12
Mădălin Teodosescu (USL PNL) 251
Gheorghe Ştefan (PDL) 53
Gabriel Teodor Vâlceloiu (PP-DD) 33
Robert Rotea (UNPR) 22
Aurelian Pârşe (PRM) 0

 

 

Caracal – Eduard Ciocăzanu (PSD)

Corabia – Iulică Oane (PSD)

Drăgăneşti-Olt – Pantelie Rotaru (PSD)

Piatra-Olt – Tudor Udrescu (PSD)

Baldovineşti – Ion Enescu (USL-PSD)

Bălteni – Tudor Marineaţă (USL-PSD)

Brastavăţu – Constantin Cici Oprea (PSD)

Brâncoveni – Ion Cheroiu (PSD)

Călui – Constantin Rotaru (PSD)

Cezieni – Dănuţ Guşatu (USL PSD)

Coloneşti – Mircea Valerică Stan (USL PSD)

Crâmpoia – Ionel Mirea (PDL)

Curtişoara – Cosmin Ungureanu (PNL)

Dăneasa – Nicolae Soare (PSD)

Dobrosloveni – Gheorghe Tudoraşcu (USL PSD)

Dobroteasa – Ion Crăciunescu (PSD)

Deveselu – Ion Aliman (PP-DD)

Dobrun – Aurel Bondrescu (USL PSD)

Drăghiceni – Viorel Ştefan Şoancă (USL PSD)

Făgeţelu – Constantin Popescu (PSD)

Găvăneşti – Iulian Antonie (PSD)

Ghimpeţeni – Constantin Ciobanu (PSD)

Găneasa – Dumitru Costea (PDL)

Grădinari – Dumitru Becheanu (PDL)

Icoana – Gheorghe Perieţeanu (USL-PSD)

Iancu Jianu – Dumitru Corbeanu (PSD)

Izvoarele – Constantin Florian (PSD)

Ipoteşti – Ion Căpraru (USL PSD)

Ianca – Mirel Pascu (PSD)

Leleasca – Ion Negreanu (PSD)

Milcov– Eugen Cârjan (PSD)

Mărunţei – Alexandru Berbece (PSD)

Morunglav – Alexandru Niţă (PSD)

Movileni – Sorin Ion Toma (PSD)

Oboga – Tudor Matei (USL PSD) – 99,34%

Obârşia – Tudor Udrea (USL PSD)

Potcoava – Manuel Enăchioaia (UNPR)

Perieţi – Costin Vâlceleanu (PRM)

Pleşoiu – Iulian Preda (USL PSD)

Poboru – Iulian Bărăscu (PSD)

Rotunda – Vergil Sârbu (USL PSD)

Redea – Dan Bălă (USL PSD)

Radomireşti – Dorel Danciu (PDL)

Rusăneşti – Alexandru Chirea (USL PSD)

Sâmbureşti – Iulian Preda (USL-PSD)
Slătioara – Savu Ciocârlan (UNPR)

Strejeşti – Constantin Vizantie (USL PSD)

Sprâncenata – Gică Constantin Toma (PSD)

Ştefan cel Mare – Viorel Măgureanu (USL PNL)

Stoeneşti – Alexandru Damian (PP-DD)

Spineni – Dănuţ Şarpău (UNPR)

Schitu – Cornel Ionescu (USL PSD)

Topana – Gheorghe Barbu (USL-PSD)

Teslui – Mihăiţă Lăzărescu (USL PSD)

Tia Mare – Virgil Gulie (PSD)

Tufeni – Eugen Şotae (USL PSD)

Vultureşti – Gheorghe Treanţă (PSD)
Văleni – Ion Şofaru (PNL)

Vlădila – Marian Tocea (PSD)

Vitomireşti – Constantin Rotea (USL PSD)

Vulpeni – Dan Iova (USL PSD)

Vădastra – Sorin Rădulescu (USL PSD)

 

 

 

 



Spune-ti parerea

Pentru a putea lasa comentarii logheaza-te cu contul CraiovaForum folosind formularul din partea dreapta sau Inregistreaza-te daca nu ai cont.