Au sperat doar o repriză. U Jolidon Cluj-SCM Craiova 33-24 (12-15)

Au sperat doar o repriză. U Jolidon Cluj-SCM Craiova 33-24 (12-15)

935
0
DISTRIBUIȚI
1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 SteleVoteaza

Echipa de handbal feminin SCM Craiova a fost învinsă la scor de către U Jolidon, deşi la un moment dat părea că fetele noastre pot produce surpriza. Cu două reprize total opuse, fetele lui Bogdan Burcea au cedat la un scor care nu reflectă felul în care s-a jucat.

Craiova a început tare şi avea 3-0 după primele trei minute de joc. Clujul a revenit şi a marcat de 4 ori consecutiv. Fetele noastre s-au mobilizat şi au intrat cu avantaj de trei goluri la pauză, 15-12, graţie unui joc impecabil.

În a doua repriză, de la cabine parcă au ieşit alte echipe. U Jolidon a pus stăpânire pe joc, a folosit din plin momentele de superioritate şi a obţinut victoria defilând. Doar 9 goluri au marcat fetele lui Bogdan Burcea, în timp ce Clujul a înscris de 21 de ori.

 

Sursa: oradedolj.ro



Spune-ti parerea

Pentru a putea lasa comentarii logheaza-te cu contul CraiovaForum folosind formularul din partea dreapta sau Inregistreaza-te daca nu ai cont.