Sport / Pandurii au câştigat meciul amical cu MSV Duisburg , scor...

Sport / Pandurii au câştigat meciul amical cu MSV Duisburg , scor 3-2

647
0
1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 SteleVoteaza

pstrongPandurii Târgu Jiu a reuşit prima victorie din stagiul de pregătire de la Belek, scor 3-2 cu MSV Duisburg, după ce a pierdut primele două partide de verificare cu Karlsruher și Energie Cottbus, la acelaşi scor 0-1./strongbr /
Fotbaliştii de la Pandurii au marcat de trei ori în prima repriză în care au fost trimişi pe teren jucătorii de bază, scorul la pauză fiind de 3-1. Golurile echipei Pandurii au fost marcate de Batin – min. 14, Matulevicius – min. 25 şi Cristea în min 33 din penalti. în timp ce pentru echipa germană au marcat Domochiyski – min. 40 şi Jula – min. 53. La Pandurii au evoluat în prima repriză Lazar, Rusu, Viera, Cardoso, Vlad, Voiculeț, Nistor, Cristea, Matulevicius, Grigoraş şi Batin, trei dintre aceştia fiind înlocuiţi până la pauză din cauza unor accidentări mai serioase. Este vorba de Voiculeţ, Rusu și Cardoso, toți părăsind terenul într-un picior, cea mai gravă accidentare fiind după prima evaluare cea a lui Rusu.br /
În locul celor accidentaţi şi pe parcursul reprizei a doua au mai evoluat: Horvat, Popete, Neagu, Tătaru, Unguru, Avramescu, Campisi, Brahmia, Bucur, Lemnaru, Noguero şi Roberto Dumitru. De la acest meci au lipsit căpitanul Mihai Pintilii plecat la echipa naţională precum şi jucătorii cu probleme medicale mai vechi, Mingote şi Maxim, precum şi cei doi accidentaţi la meciul cu Energie Cotbus, Rada şi Brata. Cea mai gravă problemă e a lui Brata care are o leziune musculară ce necesită repaus o săptămână, în cazul lui Rada fiind vorba doar de o contuzie. Ultimul meci al acestui stagiu pentru Pandurii este programat pe data de 26 ianuarie în compania echipei FC Baku./p