Pagina 10 din 11 PrimaPrima ... 8 9 10 11 UltimaUltima

Noul design al forumului


  1. #181
    Maniac hiena's Avatar hiena este cu certitudine unul din liderii acestei comunitati hiena este cu certitudine unul din liderii acestei comunitati hiena este cu certitudine unul din liderii acestei comunitati hiena este cu certitudine unul din liderii acestei comunitati hiena este cu certitudine unul din liderii acestei comunitati hiena este cu certitudine unul din liderii acestei comunitati hiena este cu certitudine unul din liderii acestei comunitati hiena este cu certitudine unul din liderii acestei comunitati hiena este cu certitudine unul din liderii acestei comunitati hiena este cu certitudine unul din liderii acestei comunitati hiena este cu certitudine unul din liderii acestei comunitati
    Data de inscriere
    15-12-2005
    Locaţie
    Disclosing location would violate the covenants of the Witness Protection Program
    Varsta
    37
    Sex
    M
    Mesaje
    3,518
    Mesaje bazar
    1213
    Putere Reputatie
    57
    Reputatie
    4103
    Puncte CF
    12.5
    [QUOTE=dj Alecs'x;4629154][QUOTE=FREAKTUNING;4627661]
    Citat Mesaj iniţiat de dj Alecs'x Vezi mesajele
    prieteneee o iei pe aratura. nu ai inteles.

    eu vin si postez o pereche de chiloti , ok ? zic ca o vand cu 5RON .. si o pereche de adidasi cu 50RON . apoi la 2-3 zile daca mai pun inca 2 perechi de chiloti cum o sa afle lumea ca am pus marfa noua ? ca threadul va ramane jos si toti vor zice ca eu am vandut sau am avut de vandut doar chilotii si adidasii.. asa cand puneam ca mai vand ceva.. aparea anuntul sus si afla lumea ' ba asta a mai pus ceva la vanzare'.

    oricum parerea mea ramane in continuare ca ati facut o mare prostie. veti vedea singuri pe viitor ca multi vor renunta la rahatul ala de regula.

    AI INCEPUT SA FACI O TREABA GRATIS, DE DRAGUL CRAIOVEI SI PENTRU CRAIOVA.. FAO NENE IN CONTINUARE GRATIS ! exact cum zicea cineva intr-un post anterior... dai droguri la cineva gratis , il inveti..apoi cand devine dependent il storci de bani ! asa si cu noi , utilizatorii. Daca noi nu am fi intrat pe forum si nu eram activi nu cred ca mai ajungeati sus unde sunteti acum, parteneri la evenimente si alte stafide pe prajituri, pricepi ? au incercat multi sa faca forumuri pentru craiova dar nu a stat lumea pe ele ca nu ofereau ce voiam noi , utilizatorii de rand .. pana ati aparut voi cu craiova forum.ro , un forum super dragut , usor de folosit si pe care puteam face orice , sa discutam in limita bunului simt.. un forum in care cei nesimtiti sau obraznici erau banati si totul era ok.. (de aceea erati moderatori si administratori sa aveti grija de asta) .. craiovaforum.ro un forum pe care gaseai orice gratis, socializai cu altii si iti faceai foarte multi prieteni. acum insa, incepeti sa faceti pe victimele "Vaiii, trebuie sa pierd timpul sa moderez, vaii vaii pe mine cine ma plateste" . de ce ati mai facut forumu ? nu stiati ca trebuie moderat ? puneti mai multi moderatori si atunci va avea cine sa modereze sau.... sa fiti doar voi 2-3 moderatori ca sa va pupe lumea-n fund numai pe voi.. voi vedetele..voi starurile..

    Vedeti ca majoritatea spun ca nu le place, ca nu sunt de acord.. voi pentru cine ati facut forumul ? pentru noi , aia de zicem ca nu e bun (inafar de design) sau pentur voi moderatorii si administratorii ??? incepeti sa ne scarbiti, cat de mult placeam forumul acesta si echipa care se ocupa de el .. acum este o mare amagire. ori suntem o comunitate online asa cum se spune si in reclama la radio.. ori incepem sa fim doar niste platitori ? la fel ca si statul (ca o dam in politica) o sa ne cereti bani si sa putem posta sau spune un banc pe forum.

    legat de indexul forumului.. a fost prima gen blog.. apoi cand a comentat lumea ati scos .. si ducea direct pe forum. acum cand credeti voi ca s-au calmat spiritele ati bagat iara . chiar va bateti joc de noi ? chiar suntem prostii vostrii ?
    reveniti la normal ca nu va sta bine.

    ]

    stiu, te inteleg. nu e treaba noastra .. tu esti administrator poti face ce vrea muschiul tau. legea e lege si regula regula doar pentru utilizatorii de rand. asa Basescule... nu avea tu treaba cu regulile, tu trageti cate puncte vrei gratis
    felicitari,ai spus lucrurilor pe nume, fara frica de a fi banat !

    o sa ramana fara trafic si atunci poate o sa tina si ei cont de parerea noastra
    Cu deosebita consideratie / Best regards / Cordialement / Cordiali saluti / Mit freundlichen Grüßen

  2. #182
    Oldtimer badpiti's Avatar badpiti este placut de toti badpiti este placut de toti badpiti este placut de toti
    Data de inscriere
    05-10-2007
    Locaţie
    C r a i o v a
    Sex
    M
    Mesaje
    1,342
    Mesaje bazar
    836
    Putere Reputatie
    42
    Reputatie
    233
    Puncte CF
    7.0
    Usergroups:
    Citat Mesaj iniţiat de hiena Vezi mesajele

    felicitari,ai spus lucrurilor pe nume, fara frica de a fi banat !

    o sa ramana fara trafic si atunci poate o sa tina si ei cont de parerea noastra
    mersi coleg de forum . daca ma vor bana.. este decizia lor. de cand am cont pe acest forum , de cativa ani.. am avut vreo 2 banuri de cateva zile (serioase) in rest doar warnuri fara motiv unele. daca ma vor bana pe mine, va veni altul care sa le dea peste nas.. si tot asa.. vor bana tot forumul ? asta ar insemna ca inca a mai ramas o urma de ceaşcă printre noi si nu avem dreptul la libertate , decat sa pupam 'puterea' in fund.

    tot ce am zis mai sus a fost strict parerea mea , nu am vrut sa deranjez pe nimeni.. doar parerea mea
    _______________________________
    Life is too short to wake up with regrets. So love the people who treat you right and forget about the ones who don't.
    Vrei mai putine reclame? Inregistreaza-te sau logheaza-te

  3. #183
    Addicted! Dim's Avatar Dim este deja o vedeta Dim este deja o vedeta Dim este deja o vedeta Dim este deja o vedeta Dim este deja o vedeta Dim este deja o vedeta Dim este deja o vedeta Dim este deja o vedeta
    Data de inscriere
    15-05-2008
    Varsta
    42
    Sex
    M
    Mesaje
    1,899
    Mesaje bazar
    37
    Putere Reputatie
    44
    Reputatie
    1081
    Puncte CF
    40.0
    Usergroups:
    Citat Mesaj iniţiat de hiena Vezi mesajele
    nu ai înţeles ce vreau să zic, nu mă deranjează reclamele..mă deranjează faptul că cereţi BANI pentru un UP, asta e strigător la cer, să mă corecteze userii dacă greşesc.
    Da, gresesti si ti s-a explicat de ce.

    Cineva spunea ca peste cateva zile ar adauga alte detalii sau chiar alte produse pe acelasi thread, insa cred ca nu a observat ca la UserCP are acum o ustensila prin care isi poate monitoriza toate anunturile puse, prin urmare este incurajat sa deschida threaduri noi pentru fiecare obiect pe care il are de vanzare (si normal ar fi sa le inchida pe fiecare in parte dupa ce a finalizat vanzarea).

    Am si eu o observatie:
    In mod normal anunturile de mica publicitate nu ar trebui lasate publice pe forum o perioada indelungata, un anunt are sens sa fie vizibil pana cand se incheie vanzarea si eventual un timp oarecare dupa pentru a urmari daca un anumit produs suspect a fost revandut de mai multe ori prin intermediul acestui canal de vanzare, insa nu vad rostul pastrarii anunturilor de acum 2,3,4,5 ani (poate ca ar fi bine sa fie mutate intr-o arhiva text, publicata separat de forum).


    Citat Mesaj iniţiat de smokie Vezi mesajele
    da ... vorbesc foarte serios ... explica-mi si mie care sunt diferentele dintre cele 2 poze ? in afara de text si culorile diferite ... ma refer la design ... daca suprapunem pozele, vom vedea ca ... sunt aproape la fel ... deci i-ati rugat pe cei de la pixelmotion sa va faca un blog nu un forum ... v-am prins! gg
    Atasament 434685
    Si ca sa nu fiu tot timpul rautacios, pot spune ca sunt si lucruri bune ... Imi place la nebunie cum se adauga atasamente intr-un post ... adica acum parca e mai ok decat era inainte ... mult mai ok !
    Smokie te facusi de ras dar persisti cu intrebarea.
    Blogul e un jurnal editat de regula de o singura persoana si uneori de o echipa de realizatori, utilizatorii nu pot posta decat comentarii care devin vizibile dupa ce sunt aprobate de o echipa de moderatori.
    De regula Blogurile au 3 zone utile:
    - doua laterale pe care sunt publicate informatii utile, colectii de linkuri, arhiva blogului,
    - una centrala pe care sunt publicate articolele continute de blog.

    Forumul are o alta functionalitate, este un instrument interactiv mai putin restrictiv decat blogul, toti utilizatorii sunt producatori de continut pentru forum, diferenta dintre un membru al staff-ului si utilizatori este mai mica decat in cazul unui blog.

    Singurele asemanari pe care le vezi intre cele doua constructii sunt:
    - continutul postat in centrul ecranului in ambele cazuri
    - chestii unele sub altele, in cazul blogului chestiile sunt articole, in cazul forumului chestiile sunt postari ale utilizatorilor

    Citat Mesaj iniţiat de hiena Vezi mesajele
    FREAK, se pare că deja am ajuns prea departe în polemici şi înţelegi cu totul şi cu totul altceva. aici suntem pe un forum public şi mi se pare normal să îmi exprim punctul de vedere, am peste 5 ani de cf în spate şi foarte multe ore pierdute,deci cred că merit să-mi fie ascultat OF'ul. nu am înţeles cum funcţionează chestia cu UP, nu ştiu câte puncte îţi trebuie şi cum le achiziţionezi,dar îţi spun un singur lucru,aşteptaţi să vină 1 octombrie şi să faceţi o mică comparaţie între traficul din septembrie 2010 şi cel din septembrie 2009, sau chiar lunile anterioare acestui an. probabil atunci o să vă da-ţi seama unde aţi greşit. la revedere!
    PS: vă apreciez munca,dar nu sunt de acord cu unele chestii!
    Ai 4 ani si 10 luni pe forum
    Daca toata luna vor avea vizitele pe care le-au avut incepand cu ziua de luni, atunci nu au de ce sa isi faca griji, tocmai au batut recordul de vizitatori intr-o zi pe data de 6 septembrie (e posibil sa mai fi fost batut inca o data intre timp).
    --
    Χριστός σε αγαπάει

  4. #184
    FREAKTUNING's Avatar FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist.
    Data de inscriere
    02-10-2005
    Locaţie
    Craiova
    Varsta
    47
    Sex
    M
    Mesaje
    22,777
    Mesaje bazar
    795
    Putere Reputatie
    153
    Reputatie
    13859
    Puncte CF
    1339.7
    [QUOTE=dj Alecs'x;4629154][QUOTE=FREAKTUNING;4627661]
    Citat Mesaj iniţiat de dj Alecs'x Vezi mesajele
    prieteneee o iei pe aratura. nu ai inteles.

    eu vin si postez o pereche de chiloti , ok ? zic ca o vand cu 5RON .. si o pereche de adidasi cu 50RON . apoi la 2-3 zile daca mai pun inca 2 perechi de chiloti cum o sa afle lumea ca am pus marfa noua ? ca threadul va ramane jos si toti vor zice ca eu am vandut sau am avut de vandut doar chilotii si adidasii.. asa cand puneam ca mai vand ceva.. aparea anuntul sus si afla lumea ' ba asta a mai pus ceva la vanzare'.

    oricum parerea mea ramane in continuare ca ati facut o mare prostie. veti vedea singuri pe viitor ca multi vor renunta la rahatul ala de regula.

    AI INCEPUT SA FACI O TREABA GRATIS, DE DRAGUL CRAIOVEI SI PENTRU CRAIOVA.. FAO NENE IN CONTINUARE GRATIS ! exact cum zicea cineva intr-un post anterior... dai droguri la cineva gratis , il inveti..apoi cand devine dependent il storci de bani ! asa si cu noi , utilizatorii. Daca noi nu am fi intrat pe forum si nu eram activi nu cred ca mai ajungeati sus unde sunteti acum, parteneri la evenimente si alte stafide pe prajituri, pricepi ? au incercat multi sa faca forumuri pentru craiova dar nu a stat lumea pe ele ca nu ofereau ce voiam noi , utilizatorii de rand .. pana ati aparut voi cu craiova forum.ro , un forum super dragut , usor de folosit si pe care puteam face orice , sa discutam in limita bunului simt.. un forum in care cei nesimtiti sau obraznici erau banati si totul era ok.. (de aceea erati moderatori si administratori sa aveti grija de asta) .. craiovaforum.ro un forum pe care gaseai orice gratis, socializai cu altii si iti faceai foarte multi prieteni. acum insa, incepeti sa faceti pe victimele "Vaiii, trebuie sa pierd timpul sa moderez, vaii vaii pe mine cine ma plateste" . de ce ati mai facut forumu ? nu stiati ca trebuie moderat ? puneti mai multi moderatori si atunci va avea cine sa modereze sau.... sa fiti doar voi 2-3 moderatori ca sa va pupe lumea-n fund numai pe voi.. voi vedetele..voi starurile..

    Vedeti ca majoritatea spun ca nu le place, ca nu sunt de acord.. voi pentru cine ati facut forumul ? pentru noi , aia de zicem ca nu e bun (inafar de design) sau pentur voi moderatorii si administratorii ??? incepeti sa ne scarbiti, cat de mult placeam forumul acesta si echipa care se ocupa de el .. acum este o mare amagire. ori suntem o comunitate online asa cum se spune si in reclama la radio.. ori incepem sa fim doar niste platitori ? la fel ca si statul (ca o dam in politica) o sa ne cereti bani si sa putem posta sau spune un banc pe forum.

    legat de indexul forumului.. a fost prima gen blog.. apoi cand a comentat lumea ati scos .. si ducea direct pe forum. acum cand credeti voi ca s-au calmat spiritele ati bagat iara . chiar va bateti joc de noi ? chiar suntem prostii vostrii ?
    reveniti la normal ca nu va sta bine.

    ]

    stiu, te inteleg. nu e treaba noastra .. tu esti administrator poti face ce vrea muschiul tau. legea e lege si regula regula doar pentru utilizatorii de rand. asa Basescule... nu avea tu treaba cu regulile, tu trageti cate puncte vrei gratis
    1. Vbulletin 4 este facut cu CMS-uri, care din pacate fac un load foarte mare pentru serverele noastre. CMS-ul de pe prima pagina face probleme si nu l-0am scos din cauza ta sau a altui user, doar ca umple 8 GB de ram
    2. Daca erai mai atent cand am zis mai sus, este BETA, adica inca muncim la el si chiar daca am vrea sa fie totul perfect nu se poate pentru ca am dat peste niste probleme pe care nici noi nu le-am visat.
    Daca tu poti sa faci ceva peste noapte sa mearga la cerintele noastre actuale, este invitatul nostru
    3. Ti-am zis ca nu conteaza cate nr de puncte am eu sau chiar e nevoie sa iti desenez
    4. Nu te baneaza nimeni atata timp cat respecti Regulamentul. Asa ca daca ai ceva de spus spune fara probleme, dar nu ne jigni, pt ca s-a muncit ff mult la acest forum si pana sa facem acest update, stai linistit ca nu mergea din inertie, de fiecare data erau probleme pe care le-am rezolvat din mers.
    5. Am mai spus odata si mai repet. Conteaza cate puncte am eu? Nu ma ajuta cu nimic punctele, au fost doar pentru teste. Crezi ca nu putem sa ne ascundem nr de puncte? Dar nu ne-a interesat asta, avem alte prioritati.
    Daca eram ca Basescu iti inchideam gura de mult nu crezi mai ales ca Regulamentul spune clar RECLAMA in semnatura interzisa

    Hai sa fim seriosi si sa vedem ce putem face.

    Incercam sa gasim o solutie sa mearga bine in primul rand sa putem derula proiectele noastre care sunt blocate de ceva luni din cauza schimbarii siglei si a softului.

    Majoritatea din cei la bazar normal ca nu le convine ca nu pot sa mai fenteze sistemul.

    Pana una alta e BETA si vedem ce facem, mingea e rotunda cum se zice, pamantul se invarte, daca sistemele hardware nu rezista trebuie sa schimbam pe old version, dar asta nu inseamna ca o sa va faceti de cap ca pana acuma, cu semnaturi la nesimtire, linkuri etc etc UP=uri mascate si tot asa.

    Aveti rabdare sa vedem ce putem face, in momentul de fata incercam sa gasim solutii.

  5. #185
    Oldtimer badpiti's Avatar badpiti este placut de toti badpiti este placut de toti badpiti este placut de toti
    Data de inscriere
    05-10-2007
    Locaţie
    C r a i o v a
    Sex
    M
    Mesaje
    1,342
    Mesaje bazar
    836
    Putere Reputatie
    42
    Reputatie
    233
    Puncte CF
    7.0
    Usergroups:
    Citat Mesaj iniţiat de FREAKTUNING Vezi mesajele

    1. Vbulletin 4 este facut cu CMS-uri, care din pacate fac un load foarte mare pentru serverele noastre. CMS-ul de pe prima pagina face probleme si nu l-0am scos din cauza ta sau a altui user, doar ca umple 8 GB de ram
    2. Daca erai mai atent cand am zis mai sus, este BETA, adica inca muncim la el si chiar daca am vrea sa fie totul perfect nu se poate pentru ca am dat peste niste probleme pe care nici noi nu le-am visat.
    Daca tu poti sa faci ceva peste noapte sa mearga la cerintele noastre actuale, este invitatul nostru
    3. Ti-am zis ca nu conteaza cate nr de puncte am eu sau chiar e nevoie sa iti desenez
    4. Nu te baneaza nimeni atata timp cat respecti Regulamentul. Asa ca daca ai ceva de spus spune fara probleme, dar nu ne jigni, pt ca s-a muncit ff mult la acest forum si pana sa facem acest update, stai linistit ca nu mergea din inertie, de fiecare data erau probleme pe care le-am rezolvat din mers.
    5. Am mai spus odata si mai repet. Conteaza cate puncte am eu? Nu ma ajuta cu nimic punctele, au fost doar pentru teste. Crezi ca nu putem sa ne ascundem nr de puncte? Dar nu ne-a interesat asta, avem alte prioritati.
    Daca eram ca Basescu iti inchideam gura de mult nu crezi mai ales ca Regulamentul spune clar RECLAMA in semnatura interzisa

    Hai sa fim seriosi si sa vedem ce putem face.

    Incercam sa gasim o solutie sa mearga bine in primul rand sa putem derula proiectele noastre care sunt blocate de ceva luni din cauza schimbarii siglei si a softului.

    Majoritatea din cei la bazar normal ca nu le convine ca nu pot sa mai fenteze sistemul.

    Pana una alta e BETA si vedem ce facem, mingea e rotunda cum se zice, pamantul se invarte, daca sistemele hardware nu rezista trebuie sa schimbam pe old version, dar asta nu inseamna ca o sa va faceti de cap ca pana acuma, cu semnaturi la nesimtire, linkuri etc etc UP=uri mascate si tot asa.

    Aveti rabdare sa vedem ce putem face, in momentul de fata incercam sa gasim solutii.
    Vedeti domnule Freaktuning ca puteti raspunde si civilizat , fara sa fiti contra noastra. Ideea ca va mai ganditi si ca 'pamantul este rotund' parca suna mai bine decat o idee de genul 'e forumu nostru facem ce vrem' . Singura parte neagreata de mine in raspunsul dvs este partea cu 'Crezi ca nu putem sa ne ascundem nr de puncte? Dar nu ne-a interesat asta, avem alte prioritati.' in rest toate bune si corecte. Este prima oara de cand ati lansat forumul, cand va apreciez raspunsul dat si explicatile. Iar legat de reclama in semnatura aveti un aproape 1-0 , ca mi-ati sters semnatura si cand aveam un simplu link, am primit si warnuri pana la urma vad ca mi-ati acceptat sa las o simpla imagine cu text pe ea. Continuati tot asa fara sa mai fiti 100% contra parerilor si ideilor noastre si veti avea numai de castigat .

    Si nu uitati si de propunerea mea postata cu cateva pagini in urma (cred ca pe threadu acesta) , si anume schimbarea platii pentru UP cu varianta de donatie din partea userilor care doresc sa ajute la intretinerea acestui forum. Eu sincer, as fi dispus sa donez din cand in cand cateva zeci de lei.. craiovaforum devenind pentru mine un loc in care pierd cateodata mai mult cateodata mai putin timp intr-un mod interactiv sau informativ (depinde de ce anume rasfoiesc pe forum).

    O seara buna,
    _______________________________
    Life is too short to wake up with regrets. So love the people who treat you right and forget about the ones who don't.

  6. #186
    Banned Vandorice's Avatar Vandorice va deveni faimos in curand
    Data de inscriere
    14-02-2009
    Locaţie
    Craiova, Romania
    Varsta
    38
    Sex
    M
    Mesaje
    208
    Mesaje bazar
    462
    Putere Reputatie
    0
    Reputatie
    95
    Puncte CF
    0.5
    Ce sa zic, sincer imi place mult de tot forumul acum, parca are personalitate, nu doar un template default de la vb... Singurele minusurile erau legate de faptul ca mergea foarte greu, desi vad ca asta s-a remediat, si de culorile f. stridente alese.. totusi vad ca acel fundal, de pe margini s-a mai linistit putin, ar fi loc de putin mai mult, si ar mai trebui si la acel albastru deschis benzile acelea si butoanele, putin mai moale...
    A doua chestie este legata intr-adevar de plana UP-ului, nu pot sa va judec pentru ca sincer nu am idee de costurile lunare sau de venit, insa mi se pare putin cam exagerat.. nici eu nu spun ca e ok ca altii sa faca 10-20 de up-uri zilnice, da' chiar pe bani, nu stiu ce sa zic..
    In rest, sa speram ca se vor remedia problemele mentionate si de mine, si de restul nemultumitilor odata cu disparitia beta-ului, sunt sigur ca asta incercati sa faceti. Si sa incercam sa acordam mai multa intelegere, din ambele "parti".

  7. #187
    Addicted! romania inedit's Avatar romania inedit este o raza de lumina in ochii tuturor romania inedit este o raza de lumina in ochii tuturor romania inedit este o raza de lumina in ochii tuturor romania inedit este o raza de lumina in ochii tuturor romania inedit este o raza de lumina in ochii tuturor romania inedit este o raza de lumina in ochii tuturor romania inedit este o raza de lumina in ochii tuturor
    Data de inscriere
    20-07-2010
    Locaţie
    Slatina
    Varsta
    49
    Sex
    M
    Mesaje
    1,519
    Mesaje bazar
    351
    Putere Reputatie
    38
    Reputatie
    749
    Puncte CF
    76.0
    Usergroups:
    Citat Mesaj iniţiat de Vandorice Vezi mesajele
    Ce sa zic, sincer imi place mult de tot forumul acum, parca are personalitate, nu doar un template default de la vb... Singurele minusurile erau legate de faptul ca mergea foarte greu, desi vad ca asta s-a remediat, si de culorile f. stridente alese.. totusi vad ca acel fundal, de pe margini s-a mai linistit putin, ar fi loc de putin mai mult, si ar mai trebui si la acel albastru deschis benzile acelea si butoanele, putin mai moale...
    A doua chestie este legata intr-adevar de plana UP-ului, nu pot sa va judec pentru ca sincer nu am idee de costurile lunare sau de venit, insa mi se pare putin cam exagerat.. nici eu nu spun ca e ok ca altii sa faca 10-20 de up-uri zilnice, da' chiar pe bani, nu stiu ce sa zic..
    In rest, sa speram ca se vor remedia problemele mentionate si de mine, si de restul nemultumitilor odata cu disparitia beta-ului, sunt sigur ca asta incercati sa faceti. Si sa incercam sa acordam mai multa intelegere, din ambele "parti".
    Eu am un simplu site al carui nume nu intentionez sa il mentionez , dar vreau sa scriu ca gazduirea si intretinerea unui forum activ costa destul de mult .

    Atata timp cat anunturile sunt gratuite nu cred ca plata up-urilor este o problema , avand in vedere ca userii care vor sa vanda ceva vand fara nicio problema .
    Plata pentru up e un fel de " dai un ban , dar stai in fata !

    Si licenta + actualizarile pentru wBulletin costa destul de mult , asa ca nu este corect ca persoanele care fac bani din vanzari sa beneficieze pe gratis .

    Scriu asta pentru ca eu consider ca acest nou sistem este mult mai avantajos pentru cei care vor sa cumpere , deoarece vanzatorii vor fi mult mai hotarati si mai dispusi sa negocieze pentru ca in loc sa plateasca pentru up mai bine lasa nitel din pret ca sa vanda .

  8. #188
    De-al casei Viper's Avatar Viper este pe calea cea buna
    Data de inscriere
    03-10-2005
    Locaţie
    Craiova, Romania
    Varsta
    40
    Sex
    M
    Mesaje
    373
    Mesaje bazar
    938
    Putere Reputatie
    41
    Reputatie
    26
    Puncte CF
    16.5
    Usergroups:
    imi place asa
    Edited by MOD - pentru anunturi de mica publicitate exista sectinuea Mica Publicitate, pe orice alta sectiune / subsectiune / semnatura / blog a forumului aceste anunturi nu sunt permise!

  9. #189
    Junior danutz40's Avatar danutz40 este pe calea cea buna
    Data de inscriere
    04-01-2010
    Locaţie
    craiova
    Sex
    M
    Mesaje
    100
    Mesaje bazar
    319
    Putere Reputatie
    32
    Reputatie
    35
    Puncte CF
    39.0
    Salutare
    este f bine ca vrem sa aducem lucruri noi si sa ne facem viata mai usoara dar sincer voi ati cam incurcat-o la modul ca in primul rand fundalul este f obositor ,nu mai stim cine este afacerist si plus de asta paginile se incarca mult mai greu deci merge mai greoi . Dar nui nimic toate la timpul lor si sunt convins ca sunteti niste profesionisti si o sa remediati toate problemele. Personal m-a ajutat mult acest forum si va multumesc pe aceasta cale.

  10. #190
    Member dj01fad's Avatar dj01fad va deveni faimos in curand
    Data de inscriere
    08-05-2006
    Locaţie
    craiova
    Sex
    M
    Mesaje
    132
    Mesaje bazar
    819
    Putere Reputatie
    39
    Reputatie
    73
    Puncte CF
    22.0
    eu nu pot intelege de ce nu se poate da UP la un anunt?! asta e singurul forum de il stiu eu la care nu ai voie. sincer, mi se pare o tampenie!

  11. #191
    De-al casei aduntoredas's Avatar aduntoredas reprezinta o cantitate neglijabila
    Data de inscriere
    03-10-2005
    Sex
    M
    Mesaje
    252
    Mesaje bazar
    350
    Putere Reputatie
    41
    Reputatie
    19
    Puncte CF
    0.0
    Noua varianta se misca mult mai greu decat cea veche, mai ales pentru utilizatorii cu calculatoare mai vechi / viteza mica de acces la internet. In plus, culorile mi se par obositoare pentru ochi in cazul in care frunzaresti site-ul mai mult de o ora. Text box-urile parca ar avea limitator de viteza, lucru deranjant daca nu scrii chiar incet, iar cu functia Search nu mai gasesc nimic, de nici o culoare. Nici cu cautare avansata. Asta intr-adevar e deranjant.
    In rest, felicitari pentru efortul depus, care banuiesc c-a fost considerabil. Poate am sa ma obisnuiesc cu noua interfata. Poate.

    Toate cele bune,
    C.R.
    Edited by MOD - Semnatura. Forumul permite si crearea unei semnaturi care sa apara la sfarsitul mesajelor tale; aceasta ar trebui sa fie o fraza scurta, un citat celebru, eventual o gluma, dar care sa nu aiba dimensiuni prea mari. De asemenea nu sunt permise link-uri directe sau tag-uri catre: site-uri, anunturi de mica publicitate, publicitate de orice fel. Ne rezervam dreptul de a edita semnaturile ce incalca regulamentul forumului fara a avertiza utilizatorul;

  12. #192
    FREAKTUNING's Avatar FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist.
    Data de inscriere
    02-10-2005
    Locaţie
    Craiova
    Varsta
    47
    Sex
    M
    Mesaje
    22,777
    Mesaje bazar
    795
    Putere Reputatie
    153
    Reputatie
    13859
    Puncte CF
    1339.7
    Citat Mesaj iniţiat de aduntoredas Vezi mesajele
    Noua varianta se misca mult mai greu decat cea veche, mai ales pentru utilizatorii cu calculatoare mai vechi / viteza mica de acces la internet. In plus, culorile mi se par obositoare pentru ochi in cazul in care frunzaresti site-ul mai mult de o ora. Text box-urile parca ar avea limitator de viteza, lucru deranjant daca nu scrii chiar incet, iar cu functia Search nu mai gasesc nimic, de nici o culoare. Nici cu cautare avansata. Asta intr-adevar e deranjant.
    In rest, felicitari pentru efortul depus, care banuiesc c-a fost considerabil. Poate am sa ma obisnuiesc cu noua interfata. Poate.

    Toate cele bune,
    C.R.
    O sa mai lucram la culori, de exemplu la butoane sa le facem mai sterse si o sa fie ok

    Cel mai bun text de citit este negru pe fundal alb. Asa e indicat si asa am facut si noi.
    E greu pana ne obisnuim, dar daca mai stergem putin culorile de la butoane si bara de mesaje o sa fie mai ok

    Citat Mesaj iniţiat de dj01fad Vezi mesajele
    eu nu pot intelege de ce nu se poate da UP la un anunt?! asta e singurul forum de il stiu eu la care nu ai voie. sincer, mi se pare o tampenie!
    asta a fost politica din prima zi a existentei acestui forum, adica de mai bine 5 ani, FARA UP si asa ramane.

    Citat Mesaj iniţiat de danutz40 Vezi mesajele
    Salutare
    este f bine ca vrem sa aducem lucruri noi si sa ne facem viata mai usoara dar sincer voi ati cam incurcat-o la modul ca in primul rand fundalul este f obositor ,nu mai stim cine este afacerist si plus de asta paginile se incarca mult mai greu deci merge mai greoi . Dar nui nimic toate la timpul lor si sunt convins ca sunteti niste profesionisti si o sa remediati toate problemele. Personal m-a ajutat mult acest forum si va multumesc pe aceasta cale.
    multumim
    incercam sa remediem din mers, au aparut multe probleme la care nu ne asteptam si am fost si noi dati peste cap.
    Mergem mai departe ca nu avem incotro.

  13. #193
    FREAKTUNING's Avatar FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. FREAKTUNING este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist.
    Data de inscriere
    02-10-2005
    Locaţie
    Craiova
    Varsta
    47
    Sex
    M
    Mesaje
    22,777
    Mesaje bazar
    795
    Putere Reputatie
    153
    Reputatie
    13859
    Puncte CF
    1339.7
    Cum sunt culorile acuma?

    In dreapta jos pe puteti alege culoarea de background si la fundal si la barile dintre posturi etc
    Mai avem de umblat la butoane.

  14. #194
    ~ BoRed uSer ~ ALinuTzU's Avatar ALinuTzU este deja o vedeta ALinuTzU este deja o vedeta ALinuTzU este deja o vedeta ALinuTzU este deja o vedeta ALinuTzU este deja o vedeta ALinuTzU este deja o vedeta ALinuTzU este deja o vedeta ALinuTzU este deja o vedeta ALinuTzU este deja o vedeta ALinuTzU este deja o vedeta
    Data de inscriere
    04-10-2005
    Locaţie
    Craiova, Romania
    Sex
    M
    Mesaje
    4,490
    Mesaje bazar
    236
    Putere Reputatie
    62
    Reputatie
    1450
    Puncte CF
    10.0
    Usergroups:
    Citat Mesaj iniţiat de FREAKTUNING Vezi mesajele
    Cum sunt culorile acuma?

    In dreapta jos pe puteti alege culoarea de background si la fundal si la barile dintre posturi etc
    Mai avem de umblat la butoane.
    spre bine
    eu unu prefer nuante de gri, pe tracker am dark/iplay, f linistitor

  15. #195
    Addicted! romania inedit's Avatar romania inedit este o raza de lumina in ochii tuturor romania inedit este o raza de lumina in ochii tuturor romania inedit este o raza de lumina in ochii tuturor romania inedit este o raza de lumina in ochii tuturor romania inedit este o raza de lumina in ochii tuturor romania inedit este o raza de lumina in ochii tuturor romania inedit este o raza de lumina in ochii tuturor
    Data de inscriere
    20-07-2010
    Locaţie
    Slatina
    Varsta
    49
    Sex
    M
    Mesaje
    1,519
    Mesaje bazar
    351
    Putere Reputatie
    38
    Reputatie
    749
    Puncte CF
    76.0
    Usergroups:
    Citat Mesaj iniţiat de dj01fad Vezi mesajele
    eu nu pot intelege de ce nu se poate da UP la un anunt?! asta e singurul forum de il stiu eu la care nu ai voie. sincer, mi se pare o tampenie!
    Nu se mai poate da up pentru ca sa se vanda mai usor si mai repede produsele .

  16. #196
    Moderator rogedan's Avatar rogedan este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. rogedan este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. rogedan este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. rogedan este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. rogedan este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. rogedan este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. rogedan este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. rogedan este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. rogedan este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. rogedan este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. rogedan este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist.
    Data de inscriere
    09-01-2007
    Locaţie
    Craiova
    Sex
    M
    Mesaje
    10,453
    Mesaje bazar
    3838
    Putere Reputatie
    90
    Reputatie
    13019
    Puncte CF
    611.0
    Usergroups:
    Citat Mesaj iniţiat de dj01fad Vezi mesajele
    eu nu pot intelege de ce nu se poate da UP la un anunt?! asta e singurul forum de il stiu eu la care nu ai voie. sincer, mi se pare o tampenie!
    Se poate da UP dar numai pe puncte CF. Ai 20 de puncte CF cadou. Cand la termini le cumperi.

  17. #197
    Moderator rogedan's Avatar rogedan este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. rogedan este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. rogedan este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. rogedan este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. rogedan este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. rogedan este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. rogedan este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. rogedan este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. rogedan este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. rogedan este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist. rogedan este reprezentantul tuturor, idealul unui forumist.
    Data de inscriere
    09-01-2007
    Locaţie
    Craiova
    Sex
    M
    Mesaje
    10,453
    Mesaje bazar
    3838
    Putere Reputatie
    90
    Reputatie
    13019
    Puncte CF
    611.0
    Usergroups:
    Citat Mesaj iniţiat de FREAKTUNING Vezi mesajele
    Cum sunt culorile acuma?

    In dreapta jos pe puteti alege culoarea de background si la fundal si la barile dintre posturi etc
    Mai avem de umblat la butoane.
    Asta e super. 10+

  18. #198
    Banned mnz's Avatar mnz este o comoara de om mnz este o comoara de om mnz este o comoara de om mnz este o comoara de om mnz este o comoara de om
    Data de inscriere
    03-10-2005
    Locaţie
    in club
    Varsta
    39
    Mesaje
    2,971
    Mesaje bazar
    136
    Putere Reputatie
    54
    Reputatie
    400
    Puncte CF
    879.0
    am facut sa se schimbe culorile cam peste tot pe unde erau din cod. in rest sunt imagini si mai dureaza pana le fac pentru fiecare tema.
    in decursul zilei de maine o sa avem 3 teme de culoare cat de cat decente zic eu.

  19. #199
    Banned riddler's Avatar riddler este un nume cunoscut tuturor riddler este un nume cunoscut tuturor riddler este un nume cunoscut tuturor riddler este un nume cunoscut tuturor riddler este un nume cunoscut tuturor riddler este un nume cunoscut tuturor riddler este un nume cunoscut tuturor
    Data de inscriere
    19-04-2008
    Locaţie
    Gotham city
    Varsta
    35
    Sex
    M
    Mesaje
    694
    Mesaje bazar
    543
    Putere Reputatie
    0
    Reputatie
    879
    Puncte CF
    23.0
    Usergroups:
    alta viata cu posibilitatea de schimbare a culorilor! acum chiar pot sa spun ca imi place foarte mult noua interfata a cvf

  20. #200
    Addicted! romania inedit's Avatar romania inedit este o raza de lumina in ochii tuturor romania inedit este o raza de lumina in ochii tuturor romania inedit este o raza de lumina in ochii tuturor romania inedit este o raza de lumina in ochii tuturor romania inedit este o raza de lumina in ochii tuturor romania inedit este o raza de lumina in ochii tuturor romania inedit este o raza de lumina in ochii tuturor
    Data de inscriere
    20-07-2010
    Locaţie
    Slatina
    Varsta
    49
    Sex
    M
    Mesaje
    1,519
    Mesaje bazar
    351
    Putere Reputatie
    38
    Reputatie
    749
    Puncte CF
    76.0
    Usergroups:
    Citat Mesaj iniţiat de mnz Vezi mesajele
    am facut sa se schimbe culorile cam peste tot pe unde erau din cod. in rest sunt imagini si mai dureaza pana le fac pentru fiecare tema.
    in decursul zilei de maine o sa avem 3 teme de culoare cat de cat decente zic eu.
    Imi place ca forumul s-a schimbat in bine !
    Vrei mai putine reclame? Inregistreaza-te sau logheaza-te

Pagina 10 din 11 PrimaPrima ... 8 9 10 11 UltimaUltima

Tags for this Thread

Google+

Cautati logo-ul CraiovaForum?

Iata cateva variante: