- EUR
- 4,9773

-
Mercedes B Class facelift
Mercedes B Class intră în procesul primăvăratic de reîmprospătare iniţiat de constructorul din Stuttgart. Lansat în 2005, modelul compact primeşte astfel un strop de dinamism.

După ce ne-a prezentat faceliftul la M Class, Mercedes scoate B Class în haine noi, în faţa publicului. Schimbările de natură estetică dau un aspect ceva mai dinamic şi tineresc modelului, dar ar putea trece neobservate unui ochi mai puţin neavizat.
Ca şi în cazul M Class, elementele ce fac obiectul acestui facelift sunt grila, spoilerele şi blocurile optice. Bara faţă are o priză de aer mai generoasă, grila dobândeşte o notă de proeminenţă şi capota motorului este redesenată. Lămpile câştigă în luminozitate prin folosirea unor noi materiale, iar spoilerul anterior se prezintă uşor remodelat.
Noutatea absolută va fi însă versiune B 170 NGT ce poate rula atât cu convenţionala benzină, dar şi cu GPL. Cu acest combustimil propulsorul va dezvolta 116 cai. Autonomia moodelului va fi de 1.000 de km cu un singur plin de gaz. Pe lângă această soluţie economică, Mercedes susţine că toată gama de motorizări a devenit mai eficientă cu 7%.
-
Newcomer
- Putere Reputatie
- 83
- Reputatie
- 22863
- Puncte CF
- 74.0
-
-

Mesaj iniţiat de
BOGY26
Urata cu spume

ma jur eu ca nu ti-ai dori una pe GPL