cred ca daca bagi la world detail low si car detail high nu mai sunt copaceii si capcanele care sunt in plus, oricum e ceva din world detail cred.
cred ca daca bagi la world detail low si car detail high nu mai sunt copaceii si capcanele care sunt in plus, oricum e ceva din world detail cred.
Se intampla la toti sa se sacadeze? Eu am aceeasi problema, cand merge super, cand frameaza usor sau chiar se blocheaza 1-2 secunde. Aceeasi problema si pe high si pe low.
am 9800pro 256bit
mi nu mi s-a intamplat.. bine..nici n-am jucat prea mult![]()
aia probabil e de la ram nu de la vidMesaj iniţiat de BULETE
poze
We have a very simple policy here: arguing with the mods is allowed, winning an argument against the mods will get you banned.
kiar..cat ram aveti? yo am 512 RAM si un radeon 9600 la 256Mesaj iniţiat de mindwar
probabil e de la rami ca si eu am tot 512 si imi mai face din cand in cand cate o intrerupere, video am si eu tot radeon 9600. solutia deci ar fi un 1024 sau macar un 768 mb of ram. sau poate o mai fi si din procesor ca eu am xp 1800.
Nu stiti sa apreciati Motion Blur.. are o grafica super.. eu il joc cu totul setat si are grafica interesanta.. ati vazut cum arata soarele cat il ai in fata ?
![]()
Ce ma streseaza e ca la grafica asta "galbuie" sunt puse semnele de indicatie tot cu galben si nu prea se inteleg la viteza de 360 .. cu Motion BLur-u ala
e kiar enervant soarele ala, si nici nu stiu cum sa-l fac sa se vada mai neorbitor ca sa zic asa, stropii de ploaie am reusit sa-i scot ca nici aia nu prea erau placuti la viteze mari.
mintisi la mine se intrerupse odata pt o secunda
![]()
mai frameza cate o data creca nu e facut jocu pentru noi![]()
AMD Sempron
am si eu demo si pe 256 ram si gf 2 32 de mb in 800\600 cu efectele la minimse poate juca.frameaza cand incepe cursa si mai rar asa in timpul cursei
![]()
placa o am setata din drivere pe best performance,am dezactivat niste chestii care erau pt claritate,etc
i make juice happen.
Un ghid pt optimizarea grafica a jocului si ce diferenta e intre diversele setari la adresa http://www.tweakguides.com/NFSMW_1.html
incearca sa dai Overbright pe off sau Low nu mai stiu ce e ... poate o sa iti placa mai multMesaj iniţiat de cat23
![]()
Vreti grafica mai buna si sa nu straluceasca totu asa? puneti la minim Visual Treatment...e diferenta de la cer la pamant![]()
IRONÍE, ironii, s.f. Vorbă, frază, expresie, afirmație care conține o ușoară batjocură la adresa cuiva sau a ceva, folosind de obicei semnificații opuse sensului lor obișnuit; zeflemea, persiflare.
"The best part of falling is getting back up again." -David Belle
bine ca postasi si tu dupa un an![]()
![]()
i make juice happen.
eh...acum vazui data..oricum puteti sa incercati![]()
IRONÍE, ironii, s.f. Vorbă, frază, expresie, afirmație care conține o ușoară batjocură la adresa cuiva sau a ceva, folosind de obicei semnificații opuse sensului lor obișnuit; zeflemea, persiflare.
"The best part of falling is getting back up again." -David Belle
grafica acestui joc e bestiala. eu am avut 2600+/512 DDR/ATI 9550 128 mb si imi mergea PERFECT, si grafica la detalii maxime si 800x600 se vedea nemaipomenit!! nush cat de incarcate sunt pc-urile voastre de nu se vede bine... or fi piese mai vechi cine stie?
nu e de la virusi, pur si simplu frameaza ... probabil trebe sa ai o placa video foarte bun ... caci eu am procesor p4 de 3ghz, 1 giga de ram si placa ge force 7100... si imi frameaza rau ... il tin la rezolutie mica ca sa mearga calumea...
cum sa iti frameze? incearca totusi fara FSAA si anisotropic filtering de la settings
ultima data cand l`am jucat aveam 384 ram , procesor amd 1700 si placa gf4 la 64 mb si cu 800*600 cu efectele la jumate mergea aproape perfect,l-am si terminat
se mai intrerupea din cand in cand imaginea (ramu'..)
i make juice happen.
Iata cateva variante:
Descarcati varianta potrivita: