Asfaltarea din Romanești, motiv de bucurie și hoție

Asfaltarea din Romanești, motiv de bucurie și hoție

1.092
29
DISTRIBUIȚI
1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 Stele(1 voturi, media: 5,00)

Lucrările de reabilitare de pe Bulevardul ”Nicolae Romanescu” i-au scos pe unii dintre craioveni din case. Cu mic, cu mare, cetățenii au urmărit cu vigilență bunul public și nu l-au slăbit deloc din priviri, nu cumva să dispară. Asta până după-amiază, când o mână de oameni gospodari și strângători a ”curățat” pavelele de pe trotuar cu târnăcopul și le-a făcut nevăzute în propria ogradă.

screenshot.703

 

Un cititor Craiova Forum a surprins în mai multe imagini cum o familie de craioveni, care locuiește pe Bvd. ”Nicolae Romanescu”, a ”executat”, la rându-i, în această după-amiază, ceea ce pare o mică sustragere de pavele de pe domeniul public.

 

Potrivit reprezentanților municipalității craiovene, asfaltarea Bvd. ”Nicolae Romanescu” se face cu finanțare de la bugetul local, în baza Contractului-cadru, la fel și schimbarea bordurilor și a pavelelor.

 

… Dar, să stăm, totuși, liniștiți. Furtul unei pavele n-a omorât (încă) pe nimeni… Iar cetățenii sunt t(h)oți complet nevinovați.

 

 



29 COMENTARII

  1. #1

    E nevinovati. E persecutati. E trucate fotografiile.

  2. #2
  3. #3
  4. #4
  5. #5
  6. #6
    Dim
    Addicted!
    Data de inscriere
     15-05-2008
    Mesaje
    1694

    Am o nelamurire:
    Pavelele sunt noi sau erau acolo de cativa ani de zile?

    Pavajul se va face tot cu pavele sau se va turna asfalt pe trotuar?
    (In ultima vreme au optat pentru asfaltarea trotuarelor, e mai ieftin de intretinut asfaltul.)

    Daca pavelele sunt vechi, aveti idee cine le-a pus?
    In unele cazuri pavelele de la strada sunt puse de cetatenii care locuiesc acolo, nu de primarie!

    Sper sa ma lamuriti!

    --Optim
  7. #7

    Pana mâine nu mai este nici o pavela!

  8. #8
    Junior
    Data de inscriere
     03-02-2013
    Mesaje
    60

    cetatenii aia par a fi minoritari.

  9. #9

    Da asa este -hotie- dar ce spuneti de bancile din parc care se distrug si se arunca pentru a fi inlocuite cu altele asta se cheama campanie electorala

  10. #10

    nuuuu! nu cred? dar se poate? asa cetateni cinstiti si nevinovati cum avem noi in craiova nu mai aem niciunde.. dar la nevoile lor nu se gandeste nimeni? intre noi fie vorba, nici politia nu se gandeste, dar asta e alta problema..

  11. #11
    Ami
    Spammer
    Data de inscriere
     17-09-2012
    Locatie
     Craiova
    Mesaje
    2189
    Citat Mesaj initiat de Dim
    Am o nelamurire:
    Pavelele sunt noi sau erau acolo de cativa ani de zile?

    Pavajul se va face tot cu pavele sau se va turna asfalt pe trotuar?
    (In ultima vreme au optat pentru asfaltarea trotuarelor, e mai ieftin de intretinut asfaltul.)

    Daca pavelele sunt vechi, aveti idee cine le-a pus?
    In unele cazuri pavelele de la strada sunt puse de cetatenii care locuiesc acolo, nu de primarie!

    Sper sa ma lamuriti!

    Sunt cele vechi. Nu știu dacă se toarnă asfalt și pe trotuar, dar o să întreb. Cât despre cine a pus pavelele vechi, pff, asta s-ar putea să fie greu de aflat, depinde când s-au pus… cine știe acum câți ani

  12. #12

    Ba, nici nu am citit articolul, deci nu Stiu de ce e vorba, darroman fiind îmi zic părerea. Cum sa nu se fure,când miliția circula doar pe arterele principale, nu vine nicio mașină pe străduțele din
    Romanesti. Ei doar circula cu viteza de croaziera pe arterele principale, sa mai încurce si traficul. Ca na..au uniforma de milițieni.

  13. #13
    Member
    Data de inscriere
     20-12-2009
    Mesaje
    142

    N-avea voie sa scoate gloantzäle din ei!

  14. #14

    Daca avem o primarita penala,atunci trebuie sa avem si niste cetateni hoti. Pavelele sunt din banii vostrii ,cei care platiti taxe si impozite marite de Olguta.

  15. #15
    Insane
    Data de inscriere
     31-07-2007
    Locatie
     BlueSud
    Mesaje
    5566

    Ciorile fura pavelele puse pe strazi din banii mei si eu pe strada am moloz raschetat.. Mama ei de primarie cu mortii ei. Iar nu o sa mai platesc nicio taxa pana o sa -mi faca iar propriri astia de la financiar.. HUAA Pur si simplu nu merita sa mai platesc vreo taxa impozit sau asa ceva in vreme ce la tigani le face strazi si mie imi pune moloz pe strada.. Sa o voteze tiganii.. tiganii probabil voteaza cu patru maini deodata..
    Oricum de cand e olguta primar nu am mai platit nicio taxa niciun impozit.. Au venit recuparatorii de la financiar si mi-au facut propriri in 2015.. eu de buna voie doar anul asta am platit la financiar taxele.. dar nu mai vad hotii astia de la mine niciun leu..
    P.S. Pavelele alea sunt puse acolo pe vremea lu Solomon.. prin anii 2007-2008

    V.M.P.T.I.I.I.2016 !!
  16. #16

    Din cauza unor oameni ca astia ,suferă tot cartierul. PACAT !Merita mutati pe insule toti sa se fure intre ei !

  17. #17
    Maniac
    Data de inscriere
     15-11-2009
    Locatie
     bals
    Mesaje
    4741

    up

  18. #18
    @#I
    Spammer
    Data de inscriere
     05-11-2014
    Mesaje
    2087

    Dacă avem poliție și dacă s-a furat, pavelele se vor găsi ușor în diverse curți.

  19. #19
    Newcomer
    Data de inscriere
     04-09-2006
    Locatie
     Craiova
    Mesaje
    34

    Ciori imputite….

    ]
  20. #20
    Newcomer
    Data de inscriere
     21-04-2012
    Locatie
     Craiova
    Mesaje
    35

    Nu e adevarat.E minciuni.E „pixelul albastru”……..

    GET RICH OR DIE TRYING !!!

Spune-ti parerea

Pentru a putea lasa comentarii logheaza-te cu contul CraiovaForum folosind formularul din partea dreapta sau Inregistreaza-te daca nu ai cont.