Lista candidaților Alianței pentru Unirea Românilor (AUR) la alegerile locale Dolj 2024

Lista candidaților Alianței pentru Unirea Românilor (AUR) la alegerile locale Dolj 2024

1.590
0
DISTRIBUIȚI
1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 SteleVoteaza

Candidații Alianței pentru Unirea Românilor (AUR) la funcțiile de Președinte al Consiliului Județean și Consilieri Județeni Dolj, la alegerile din 9 iunie 2024:

Pentru funcția de Președinte candidează Ringo Dămureanu, deputat.

Lista candidaților la funcțiile de Consilieri Județeni:

1. Gheorghe Ionel – Administrator societate comercială, Economist
2. Ispas Nicolae – Administrator societăți, Maistru principal
3. Alboeini Anwar-Ștefan – Antreprenor, Jurist
4. Cebotari Alla – Actor, Regizor
5. Popa Mirel – Structurist aviație, Profesor învățământ preuniversitar
6. Ioniță Adrian – Șef secție, Inginer indistrie alimentară
7. Stanciu Alexandra-Elisa – Traducător autorizat, Lingvist
8. Crețeanu Ion – Solist vocal, Inginer și Profesor
9. Vlăduți Dorel-Victor – Pensionar, Inginer mecanic
10. Dumitru Teluș – Fotograf și organizator, Tehnician în transporturi C.F.
11. Cojocaru Ilie – Pensionar, Inginer agronom
12. Gîngu Lucica – Profesor învățământ preuniversitar
13. Bonea Iliean – Pensionar, Cadru militar
14. Almăjanu Gicu – Șef magazin, Jurist
15. Bădoi Anișoara-Adriana – Inspector superior, Jurist
16. Belu Marian-Cosmin – Instalator / Tehnician HVAC
17. Plotogea Angela – Lucrător comercial, Tehnician
18. Ciobanu Lucian – Administrator, Inginer
19. Vișovan Valentin-Adrian – Manager, Business manager
20. Curcă Dorinela-Mădălina – Antreprenor, Jurist
21. Goge Petrică – Consilier cabinet, Inginer mediu
22. Ciobanu Adrian-Ștefan – Antreprenor, Jurist
23. Borceanu Liliana-Cosmina – Consilier birou parlamentar, Inginer agronom
24. Trăistaru Constantin Adrian – Inginer geodez
25. Șuta Luiza- Mihaela – Agent poștal, Tehnician activități economice
26. Ureche Marius-Cosmin – Antreprenor, Profesor învățământ preuniversitar
27. Păpălă Paul – Electromecanic
28. Tuncă Nicolița – Bobinator, Mecanic mașini și utilaje
29. Văcaru Florea Dorinel – Mecanic auto
30. Hantea Dumitru – Pensionar, Electromecanic
31. Khenafi Maria – Tehnician mecatronist
32. Bălă Marian – Administrator societate
33. Giurgea Mirela – Profesor învățământ primar
34. Zlotea Sevastian – Sindicalist, Petrochimist
35. Dumitru Daniela – Gestionar
36. Munteanu Iulian – Fermier, Inginer agronom
37. Olaru Marin-Marian – Administrator firmă, Mecanic
38. Gruia Cristinel Petre – Consilier vânzări, Maistru electrician
39. Stancu Ramona – Maestru ospătar, Tehnician
40. Dumitru Mircea – Construcții civile, Tehnician industrie alimentară
41. Speriuș Nicolae – Inspector superior, Economist
42. Boiangiu Amelia-Emanuela-Patricia – Administrator, Jurist
43. Banciu Marian – Șef fermă, Inginer
44. Covei Anton-Ionuț – Constructor, Tehnician Instalații electrice
45. Dicu Cătălin-Alexandru – Profesor
46. Iorga Florin – Funcționar public, Teolog și Economist


Spune-ti parerea

Pentru a putea lasa comentarii logheaza-te cu contul CraiovaForum folosind formularul din partea dreapta sau Inregistreaza-te daca nu ai cont.