Şcoala de Fotbal „Casa Bogdan” a câştigat Memorialul „Ion Oblemenco"

402
0
1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 SteleVoteaza

Stadionul „Ion Oblemenco” Corabia a găzduit, la finalul săptămânii trecute, ediţia a XII-a a Memorialului „Ion Oblemenco”, la start prezentându-se opt echipe: Şcoala de Fotbal „Casa Bogdan” Craiova, Pandurii Tg. Jiu, CSM RM. Vâlcea, CSS Slatina, CSS Caracal, CSS Tr. Măgurele, FC Balş şi echipa gazdă – CSS Corabia. Competiţia destinată copiilor născuţi în anul 2000 a fost câştigată de Şcoala de Fotbal „Casa Bogdan” Craiova, care s-a impus în finală în faţa jucătorilor de la CSS Corabia, pregătiţi de Gigi Vâlcu. Şcoala de Fotbal „Casa Bogdan” Craiova, vicecampioană naţională la această categorie de vârstă, i-a învins pe corăbieni cu 2-1.

Mai mici ca vârstă, juniorii de la CSS Slatina s-au clasat pe ultimele locuri, înregistrând trei înfrângeri şi o victorie. Mai multe amănunte în ediţia de mâine.