Elevii lui Dănuţ Pascu au învins lanterna roşie

670
0
1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 SteleVoteaza

Succes categoric pentru SCM U Craiova în etapa a 14-a a Diviziei A1 la volei maasculin.

Elevii lui Dănuţ Pascu au învins lanterna roşie, U Cluj cu scorul de 3-0(25-20, 25-18, 25-23), într-un meci disputat în sala Horia Demian din Cluj Napoca. Meciul a fost dominat clar de alb-albaştrii care îşi consolidează poziţia secundă în clasament.

Voleibaliştii craioveni au întâmpinat probleme doar în setul al treilea, au reuşit să facă puncte frumoase, dar, ca de obicei, oscilaţiile de joc nu i-au ocolit şi au mai făcut câteva puncte cadou clujenilor.

Urmează o etapă de pauză pentru alb-albaştrii, care vor sta în următoarea etapă de campionat.

În exclusivitate pentru Ghid sportiv, antrenorul Dănuţ Pascu a declarat:”Este o victorie meritată, am tratat meciul cu multă seriozitate şi parcă băieţii au înţeles ce le-am spus toată săptămâna la antrenament. Serviciul a mers mult mai bine, însă sunt în continuare nemulţumit că avem căderi în joc ce ne pot duce la pierderea unui set sau la un meci.”

Sursa: ghidsportiv.ro