Băieţii lui Mandic, înfrânţi de campioana en-titre

585
0
1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 SteleVoteaza

Baschetbaliştii craioveni au înregistrat, în această seară, ce-a de-a treia înfrângere consecutivă, în Liga Națională de Baschet. SCM U Craiova a pierdut, la Brazi, în fața campioanei en-titre Asesoft Ploiești, scor 83-66 (21-18, 20-17, 23-13, 20-19).

Dacă în prima repriză, elevii lui Mandic păreau să ţină pasul cu ploieştenii, reuşind pe finalul sfertului secund să se apropie la un singur punct, în cea de-a doua parte a meciului baschetbaliştii craioveni au căzut fizic, permiţând gazdelor să se distanţeze confortabil pe tabela de marcaj.

Pentru Craiova urmează un final de sezon regulat infernal, cu U Mobitelco Cluj și CSM Oradea pe teren propriu și o deplasare foarte grea la Mediaș.