Locul I pentru poliţia doljeană, la Turneul internaţional de fotbal din Serbia

855
1
1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 SteleVoteaza

Echipa poliţiei doljene a ocupat locul I în cadrul Turneului internaţional de fotbal „Ivica Bozovic 2013”, organizat de Poliţia Knjazevac din Serbia, la care au participat opt echipe din Serbia, Bulgaria şi România. Totodată, pe lângă locul I ocupat pe podium, poliţiştii doljeni s-au întors cu încă trei trofee: cel mai tehnic jucător – Ştoiu Bogdan, titlul de Golgeter acordat lui Pruna Radu şi Trofeul Campionatului (care este returnabil), echipa învingătoare păstrându-l până la ediţia următoare.

Campionatul s-a jucat în sistem eliminatoriu, echipele au fost formate din 6 jucători (5 + 1 portar), iar la finalul turneului echipa poliţiei doljene a ocupat locul I, finala fiind disputată cu echipa de fotbal a Primăriei Knjazevac, scor final 4-2.

Echipa a fost antrenată şi coordonată în teren de către asp Budrică Gheorghe, iar portarul nostru de această dată a fost ap Ilie Alin, jucătorii fiind ap Ilie Mircea, ap Popescu Victoraş, ap Dinuica Laurentiu, ag Bortofleac Marius, as Stoiu Bogdan, ap Pruna Radu, insp. Pr. Stuparu Constantin, insp. Pr. Calarasanu Catalin, as Surcel Doru.