Baschet (F):SCM U Craiova – CSM Satu Mare 47-68

440
1
1 Stea2 Stele3 Stele4 Stele5 SteleVoteaza

Echipa de baschet feminin, SCM UCraiova a pierdut în aceată după amiază, pe teren propriu în fața liderului clasamentului, CSM Satu Mare, scor 46-68.

A fost un meci dominat clar de către sătmărence care nu au avut probleme în fața unei echipe craiovene departe de evoluția din turul campionatului.

Doar în primul sfert, alb-albastrele au ținut piept adversarelor, scor 15-16. După prima pauză liderul pune stăpinire pe joc și se desprinde ușor pe tabelă. În celelalte sferturi s-au înregistrat rezultatele 9-19,12-14 și 11-19.

Pentru elevele lui Milan Nisic urmează partida de miercuri, de la București cu Rapid.

Sursa: ghidsportiv.ro